Alacsony FODMAP bélegészség online program
Online IR-program
Tanulj házilag fermentálni Müller Ildivel! – videó workshop
Alkalmazott táplálkozástudományi továbbképzés – 2024. ősz
MeNŐpauza Nap – Tedd menővé a változókort!
Carmenta program™ – Várandósság fórumest
A PCOS és a bélflóra összefüggései
A policisztás ovárium szindróma (PCOS) az egyik leggyakoribb endokrin rendellenesség…
Egyszerűen elkészíthető, szezonális alapanyagokból készült, tápanyagokban gazdag étel
A változatosságra való ösztönzés a cél…
Mennyi idő múlva okoznak az elfogyasztott FODMAP-ok emésztőrendszeri panaszokat?
Éppen befejezted a reggelit, de 30 perc múlva már rohansz is a mosdóba…
Freyagena KIDS Mix fogyasztásának egy lehetséges módja
…akár házilag elkészítve…
Átfogó, funkcionális szemléletű szakmai továbbképzés.
A továbbképzési program kiemelt célja, hogy megismertesse a Résztvevőkkel a modern táplálkozás- és élelmiszertudomány alapjait, fejlődését, alkalmazott irányvonalait és jövőbeni lehetőségeit; több tudományos szemszögből megközelítve, kiemelkedően elismert szakértők tolmácsolásában.
Célunk továbbá, hogy kapcsolódási pontokat mutassunk a meglévő, hagyományos ismeretek és speciális kiegészítő megközelítések között: például terápiás célú és funkcionális étrendek, valamint kapcsolódó laborvizsgálatok és táplálékkiegészítők vonatkozásában is.
A továbbképzéssel emellett célunk megerősíteni a hazai funkcionális egészségfejlesztés alapjait, hidat építve a hagyományos orvoslás és a tudományosan alátámasztott, természetes módszerek között.
Fontos plusz érték, hogy a mi kurzusainkon való részvétellel a nálunk tanulók számára szakmai támogató jelleggel a későbbiek során is egy olyan zárt szakmai csoportot tartunk fenn, ahol kérdezhetnek tőlünk és egymással is információt cserélhetnek.
Úgy véljük, hogy ez egy olyan egyedi minőség, amely jelentősen megnöveli a kurzusaink piaci értékét. Hiszen nem csak a képzés alatt biztosítunk egy hiteles és progresszív szemléletű szakmai bázist, hanem – egyébként egyedülálló módon – a későbbiek során is rendszeres továbbfejlődési lehetőséget kínálunk!
A továbbképzés elsődleges célcsoportja az egészségügy/táplálkozástudomány/élelmiszertudomány/sporttudomány/egészségügy (ezen belül természetgyógyászat)/gyógyszerészet valamely területén tevékenykedő szakemberek.
alapító tulajdonos – szakmai vezető az élelmiszertudományok doktor-jelöltje, élelmiszerbiológus, táplálkozáskutató, vezető funkcionális táplálkozási és hormonegyensúly szakértő
Msc táplálkozástudományi szakember, funkcionális táplálkozási szakreferens, személyi edző, szakmai vezető/szakmai vezető helyettes
urológus, holisztikus orvos
A továbbképzés két, egymásra épülő részből áll:
Az alkalmazott táplálkozástudomány története, fejlődése, modern gyakorlata és irányvonalai; Kapcsolódó egészségügyi ismeretek:
• Alapvetően kapcsolódó egészségügyi ismeretek (emésztőrendszer, hormonrendszer, idegrendszer, általános belgyógyászat) • Jellemző táplálkozási szokások, mintaétrendek független összehasonlítása • Evolúciós és antropológiai megközelítések ismertetése • Kapcsolódó tudományok rövid áttekintése (élelmiszertudomány, gyógyszerészet, dietetika)
Az emberi táplálkozás élettani hatásaival kapcsolatos ismeretek; Táplálékkiegészítők és gyógynövények bizonyos hatóanyagai, valamint felhasználási területeik: • Makro- és mikrotápanyagok (ásványi anyagok, vitaminok, nyomelemek) szerepe a táplálkozás-élettanban • Élelmiszerbiológiai megközelítések • Funkcionális (emésztési) diszfunkciók, zavarok és betegségek a táplálkozásban • Ételallergiák tudományos háttere és a hypoallergén étrend • Ételintoleranciák háttere és jelenleg kapcsolódó megközelítéseik • Terápiás célú étrendek • Alap-labor eredmények elemzése és kiértékelése/értelmezése táplálkozás-élettani szempontból • A modern táplálkozástudomány ágainak kritikus és célzott megismerése, illetve kapcsolata bizonyos orvosi, illetve természetgyógyászati megközelítésekkel.
Esettanulmányok bemutatása funkcionális, biomedikális és bioidentikus módszereken keresztül; Táplálékkiegészítők és gyógynövények hatóanyagai, valamint célzott, megoldásorientált és táplálkozással összefüggő felhasználásuk:
• Táplálkozásmenedzsment • Funkcionális étrendi felmérések, funkcionális egészségfejlesztés • Bizonyos egészségügyi kihívásokhoz kapcsolódó funkcionális étrendi protokollok (emésztőrendszeri és hormonális egyensúlyok, metilációs folyamatok, stb.) • Kiegészítő laborvizsgálatok kiértékelése és értelmezése (táplálkozás-élettani szempontból) • Táplálékkiegészítők és gyógynövények kapcsolódó, komplex ismeretei • Emésztőrendszer pre- és probiotikumai • Speciális autoimmun betegségekre vonatkozó további eliminációs diéták • Nutrigenomika és nutrigentika, a jövő táplálkozása • Táplálkozás és szabadidősport: összefüggések, alkalmazott megközelítések • Esettanulmányok elemzése, csoportos gyakorlatok • Terápiás célú étrendek (azaz tudományosan bizonyított “gyógyétrendek”) -időszakos böjt és időben korlátozott étkezés
„Nagyon szépen köszönöm azt a rengeteg tudást, szemléletet, amit kaptunk Tőletek. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy az orvosi egyetemet beszámítva sem tudok olyan tárgyat, képzést mondani, amit ennyire élveztem volna. Sajnos mi ilyen alkalmazható táplálkozástudományt az egyetemen nem tanultunk, biokémiai reakciókon keresztül kellett, hogy megértsük azt, hogy egy bevitt táplálék hogy működik, hogy bomlik le a szervezetünkben. A gyakorlati életben nem sokat tudunk vele kezdeni. Ezért rengeteg újdonságot tanultunk most. ..Nekem az a célom, hogy a “ vad” nyugati orvoslásba becsempésszem óvatosan a Tőletek tanultakat. Persze még rengeteget kell fejleszteni ezt az alapot. Kívánok Nektek sok sikert és sok-sok élményt a jövőben is, remélem, hogy lesz a tanfolyamnak folytatása, akkor én örömmel részt veszek. Mégegyszer köszönök mindent , 10+*pont az értékelés 😄”
„Egy rendkívül szerteágazó és koherens, valamint gyakorlatorientált ismeretanyagot kaptam tőletek. Pont, amit szerettem volna. És egy kis személyes sikerélmény, hogy a már több, mint 5 éve fájdalmas menstruációm lett fájdalommentes, ahogy elkezdtem alkalmazni a tanultakat. Úgyhogy újabb megerősítést nyert bennem a táplálkozástudomány fontossága. Nagyon köszönöm nektek, és igyekezni fogok méltóképpen közvetíteni a tudást. :)”
„Nagyon örülök és hálás vagyok, hogy lehetőségem volt bejutni erre a képzésre!!! Szinte hihetetlen, hogy pótlistáról az utolsó pillanatban összejött. Lehet, hogy ezek azok a véletlenek, amik nem is véletlenek. Örülök, hogy részt vehettem ezen a képzésen. Sok új ismeretet és nézőpontot kaptam, valamint a meglévő ismereteimet is sikerült a képzés által rendszerbe foglalni. Biztos vagyok benne, hogy fogom tudni hasznosítani és sok embernek segíteni.”
Képző által készített előzetes tudásmérés által történik.
A tudásmérés értékelését a képző saját hatáskörben határozta meg és értékeli ki (előzetes vizsgateszt – tudásfelmérő teszt sikeres kitöltése).
A képzésre történő felvétel feltétele az előzetes tudásfelmérő teszt sikeres kitöltése, valamint a képzési előlegre szóló díjbekérő határidőre történő teljesítése. Túljelentkezés esetén az előbb jelentkezők élveznek elsőbbséget.
Legalább középfokú iskolai végzettség ajánlott, valamint az előzetes tudásfelmérő sikeres teljesítése feltétel. Egészségügyi/táplálkozástudományi/élelmiszertudományi/sporttudományi alapismeretek erősen preferáltak, mivel a képzés NEM alapképzés!
A szükséges alapismeretek megszerzésére vonatkozóan lent a GYIK-ben olvashat információkat, javaslatokat.
+ írásbeli vizsga + tanúsítvány:
Az első 10 befizető számára 10% kedvezmény!
(vagy 1 éven belül itt végzetteknek) kedvezményesen (max. 3 fő számára):
A továbbképzés időtartama 7 nap: 10.00-18.00 óra között, összesen 48 óra (18+30 óra)
Képzési napok – a képzés jelenléti ívvel igazolt kontaktórás engedélyezett képzés, ezért személyes jelenlétet igényel!
1. Alkalmazott táplálkozási ismeretek (18 óra):
2024. október 11. 14.00-18.00 2024. október 12. 10.00-18.00 2024. október 13. 10.00-16.00
2. Alkalmazott táplálkozás- és élelmiszertudományi szakismeretek (30 óra):
2024. november 2-3. 10.00-18.00 2024. november 23-24. 10.00-18.00
Záróvizsga időpontok:
2024. december 13. 14.00-19.00; 2024. december 14. 10.00-15.00
Oktatás helyszíne várhatóan:
SOTE / Semmelweis Egyetem – Elméleti Orvostudományi Központ – 1094 Budapest, Tűzoltó utca 37-47.
Felnőttképzést végző intézmény adatai:
Nutribalance Élelmiszertudományi és -fejlesztő Kft.
Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/001737 Cégjegyzékszáma: 13-09-062199 Székhelye: 2170 Aszód, Kossuth Lajos utca 13. Képviselője: Bartha Ákos ügyvezető
Ügyfélszolgálat: info@taplalkozasbeallitas.hu
Kérjük vegye figyelembe, hogy a képzés igen limitált létszámmal (maximum 40 fő) kerül megszervezésre. A várható túljelentkezés miatt a teljesítés sorrendje is számít a tényleges felvételt illetően! Az előleget a sikeres tesztkitöltést követően kiállított előlegszámla alapján 8 napon belül szükséges rendezni.
A képzés kötelező vizsgával zárul!
Fontos megjegyzés: a továbbképzésnek idő-, kompetencia-, szerzői jogi és kapacitáskorlátok miatt NEM része a Táplálkozás-Beállítás™ egyéni anyagcsere-profiljainak és ehhez kapcsolódó étrendi rendszerének ismertetése. A képzés ismeretanyaga ettől függetlenül is igen széleskörű, átfogó, hiánypótló és teljesen egyedi. A Táplálkozás-Beállítás™ az AvaloMedica cégcsoport védjegyeztetett szellemi tulajdona.
Felnőttképzési Tájékoztató megtekintése
Felnőttképzési Adatkezelési Tájékoztató megtekintése
Képzéssel kapcsolatos kérdés esetén itt írjon nekünk:
Palágyi Adrienn
info@taplalkozasbeallitas.hu
Mi tanúsítványt nyújtó és engedélyezett szakmai továbbképzést biztosítunk, mely önmagában és szakirányú felsőfokú oklevél (okleveles táplálkozástudományi szakember, dietetikus, edző, természetgyógyász, gyógytornász, gyógyszerész stb.) nélkül nem alkalmas szigorú értelemben vett (pl. táplálkozási) tanácsadást végző vállalkozás indítására.
A hallgatóink túlnyomó többsége rendelkezik kapcsolódó egészségügyi területeken szerzett megfelelő végzettséggel. A továbbképzés elvégzéséhez ezek megléte nem bemeneti követelmény, ugyanakkor mi javasoljuk valamelyik végzettség meglétét ezek közül, hogy ha valaki kifejezetten pl. a FEOR szerinti táplálkozási tanácsadást, dietetikusi vagy természetgyógyászati tevékenységet kíván folytatni.
Egyéb vonatkozásban, min. középfokú végzettség meglétével és mintegy kiegészítő kompetenciaként azonban lehet alkalmazni a továbbképzésünkön tanultakat, pl. egy biobolt tulajdonos vagy szakács esetében.
Összegezvén tehát: hivatalos és engedélyezett felnőttképző intézményként elsősorban továbbtanulni érdemes hozzánk jönni, azonban az már a tanulók felelőssége, hogy a való életben a jogszabályoknak megfelelő végzettséggel (előírt felsőfokú oklevéllel) rendelkezzenek a kifejezetten táplálkozási tanácsadást nyújtó vállalkozásukhoz és számlaképesek legyenek ebben a formában.
Azoknak, akik egyáltalán nem rendelkeznek a megnevezett preferált területeken alapvégzettséggel, azoknak azt tudjuk javasolni, hogy egyrészt vegyenek részt 3-4 előadásunkon: ez ideális orientációt, felkészülést nyújt, valamint a hazai közegészségügyi viszonyok megismerése végett érdemes lehet elkezdeni/elvégezni 1-2 hivatalos természetgyógyász modult, ez megfelelő a mi továbbképzésünkhöz is.
Jelentkezési határidő
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!
Várandósságra felkészítés, gyermekvállalási célok támogatása a megfelelő táplálkozással!
Speciális étrendi és kapcsolódó étrendkiegészítési program, melyekkel a gyermekvállalási célok átfogóan és hatékonyan támogathatóak – adott esetben komplex kihívások esetében is, mint például PCO-S vagy immunológiai kérdések.
Bartha Ákos élelmiszer-biológus, táplálkozáskutató egyestés előadása
2024.12.04. | SOTE | Online közvetítéssel is követhető!