Alacsony FODMAP bélegészség online program
Online IR-program
Tanulj házilag fermentálni Müller Ildivel! – videó workshop
Alkalmazott táplálkozástudományi továbbképzés – 2024. ősz
MeNŐpauza Nap – Tedd menővé a változókort!
Carmenta program™ – Várandósság fórumest
A PCOS és a bélflóra összefüggései
A policisztás ovárium szindróma (PCOS) az egyik leggyakoribb endokrin rendellenesség…
Egyszerűen elkészíthető, szezonális alapanyagokból készült, tápanyagokban gazdag étel
A változatosságra való ösztönzés a cél…
Mennyi idő múlva okoznak az elfogyasztott FODMAP-ok emésztőrendszeri panaszokat?
Éppen befejezted a reggelit, de 30 perc múlva már rohansz is a mosdóba…
Freyagena KIDS Mix fogyasztásának egy lehetséges módja
…akár házilag elkészítve…
Például a leukémia kapcsán érdemes megjegyezni, hogy 8-9-szer gyakrabban fordul elő ez a megbetegedés fedett helyen (mondjuk gyárépületekben) dolgozóknál, mint szabadban mezőgazdasági munkákat végzőknél… nem mondom, hogy ez kizárólag a D-vitamin hatása, de érdemes rajta elgondolkozni…
A feldolgozott élelmiszerek címkézése megtévesztő, félrevezető vagy éppen túlbonyolított: a legtöbb ember el sem olvassa, hogy mit tartalmaz az az étel-szerűség, amivel a gyerekeit eteti. A cukormentes termékek ugyan cukrot nem tartalmaznak, de nem lesz köszönet abban, ami a cukor helyett került az energiaitalba. A „házi“ alatt már egész biztosan 25.000 nm-es gyárépületeket értünk a „Vírus” című filmhez hasonlóan, beöltözött nagymamákkal… ha a cserebogár taknyából pedig előáll a cseresznye aroma, akkor az természetesen cseresznye, nemde?! Az E-betűk kavalkádja pedig nem véletlenül született meg… a megoldás minderre?
Minél kevesebb környezetszennyező csomagolt terméket vigyél haza.
Minél több feldolgozott/finomított élelmiszert eszel, annál biztosabb, hogy komoly hiányállapotok lépnek fel a szervezetben. Csodálkozol, hogy miért szaporodnak a rákos megbetegedések, a meddőség, a pajzsmirigy-működés zavarai, a bőrproblémák?! Állatkísérletek bebizonyították, hogy egy generáció helytelen táplálkozása 3 következő generáció életében is komoly elváltozásokat okoz… Pontosan, azzal a mézes puszedlivel és szójás gyerektápszerrel éppen az ükunokáidat is megmérgezted, már ha nem tartozol a közel 250.000 terméketlen magyar közé… A megoldások pedig egyszerűek…
A feldolgozott, csomagolt élelmiszerek azért születtek meg, hogy a termék eltarthatóságát, eladhatóságát növeljék. Még véletlenül sem azért, hogy a TE életedet meghosszabbítsák vagy a külsődet tegyék szebbé. Ez máris egy kisebb ellentmondás, ugye?! Az élelmiszeripar kutatásainak zöme arról szól, hogy mitől lesz színes és szagos a csomagolás, mitől sajt nélkül is sajt ízű a chips, hogyan lesz a romlandó, de egészséges vajból örök-életű, műanyag margarin. Szép csomagolás, „kellemes“ ízvilág… a TE egészségedre vajon van itt ideje valakinek figyelni?
Tehát legyetek résen! Válasszatok kritikusan a mindennapok rohanó világában. Keressetek minket, ha segíthetünk valamelyik témában!
Bejelentkezés egyéni konzultációra
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!
Várandósságra felkészítés, gyermekvállalási célok támogatása a megfelelő táplálkozással!
Speciális étrendi és kapcsolódó étrendkiegészítési program, melyekkel a gyermekvállalási célok átfogóan és hatékonyan támogathatóak – adott esetben komplex kihívások esetében is, mint például PCO-S vagy immunológiai kérdések.
Bartha Ákos élelmiszer-biológus, táplálkozáskutató egyestés előadása
2024.12.04. | SOTE | Online közvetítéssel is követhető!