Alacsony FODMAP bélegészség online program
Online IR-program
Tanulj házilag fermentálni Müller Ildivel! – videó workshop
Alkalmazott táplálkozástudományi továbbképzés – 2024. ősz
Carmenta program™ – Várandósság fórumest
Gyümölcsök alacsony FODMAP étrendben
Gyakran kérdezik tőlünk, hogy mennyi gyümölcsöt lehet enni az alacsony FODMAP étrend alatt…
Alacsony FODMAP étrend hatásai IBS-en túl
Az alacsony FODMAP étrend a betegek 50-80%-ánál rövid távon terápiás választ eredményez…
Mikrobiom 2. rész
Bejegyzéssorozatunk második része…
Lehetséges okok a női infertilitás hátterében
Meddőségi kihívásokkal gyakran találkozunk a konzultációkon női és férfi oldalon egyaránt…
Több előadás, tanfolyam, egyéni konzultáció, kerekasztal-beszélgetés során felmerült már kérdésként a leggyakrabban fogyasztott ételcsoportok TÁPANYAGTARTALMA (létfontosságú ásványi anyagok, vitaminok, nyomelemek, valamint zsírok és fehérjék tekintetében).
1: ZÖLDSÉGEK (abszolút és verhetetlenül a csúcs!). A gyenge pontjaik a zöldségeknek például a létfontosságú zsírok, fehérjék és néhány B-vitamin hiánya. De pont itt lép be a második helyezett csoport. Én a zöldségekhez veszem a fűszereket is. 2: HALAK, EGYÉB TENGERI ÉS ÉDESVÍZI HERKENTYŰK ÉS PUHATESTŰEK. Komoly versenyben előzik meg a következőket: 3: BELSŐSÉGEK, VELŐK ÉS TOJÁSOK… az emberi szervezet számára szükséges tápanyagok szempontjából kész is vagyunk… de azért nézzük a vigaszágon bekerült 4. helyezettet: 4: HÚSOK (melegvérű gerincesek izomzata).
És az alsóház… 5: GYÜMÖLCSÖK. Ami ilyen „magasra” emeli ezt a csoportot az a magas C-vitamin tartalom, a többi tápanyag tekintetében a zöldségek porrá zúzzák az összes gyümölcsöt. FONTOS MEGJEGYZÉS: az éretlenül leszedett, utaztatott, nem frissen elfogyasztott vagy hőhatásnak kitett gyümölcsökben NEM marad C-vitamin… javasolnám a savanyú káposztát, illetve az alacsony gyümölcscukor-tartalmú gyümölcsöket: homoktövis, csipkebogyó, citrom, szeder, feketeribizli, paradicsom stb… szép és nagyon pozitív kivételek az avokádó és az olívabogyó… 6: Diófélék és magvak. Nagy a szórás és sok a gond (fitátok, esetleges allergének, stb). Ha néhány dióféle olaját nézzük például (mandula mondjuk), akkor a helyzet sokkal előkelőbb… a KÓKUSZDIÓ (ennek is főleg a zsírja) emelkedik ki markánsan. 7: Teljes tej (sajnos a tejtermékeket nehéz egyben kezelni, ezért nem azt írom, hogy tejtermékek). Legjelesebb képviselő amúgy a vaj és néhány sajt, a többi… hááát… és most a tápanyagokról van szó. A kalciumot meg hagyjuk… van-van, rendben, de ebben a kalciumforrásban sok köszönet nincs. 8: Teljes kiőrlésű gabona… egyetlen egy olyan tényező sincs, amiben előkelő helyen lehet őket említeni… a létfontosságú tápanyagok tekintetében minden területen van számos, sokkal-sokkal jobb képviselő… finom a pizza, persze, meg kell a kalória a piramisépítéshez, de ezt nem érdemes tovább ideologizálni…
EGYÜK VÉGRE AZOKAT AZ ÉTELEKET, AMELYEK A SZERVEZET TÖKÉLETES MŰKÖDÉSÉHEZ VALÓBAN SZÜKSÉGESEK!
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!
Várandósságra felkészítés, gyermekvállalási célok támogatása a megfelelő táplálkozással!
Speciális étrendi és kapcsolódó étrendkiegészítési program, melyekkel a gyermekvállalási célok átfogóan és hatékonyan támogathatóak – adott esetben komplex kihívások esetében is, mint például PCO-S vagy immunológiai kérdések.
Bartha Ákos élelmiszer-biológus, táplálkozáskutató egyestés előadása
2024.12.04. | SOTE | Online közvetítéssel is követhető!