Alacsony FODMAP bélegészség online program
Tanulj házilag fermentálni Müller Ildivel! – videó workshop
AGE Mérés Szeminárium
Táplálkozás-Beállítás™: átfogó, összefoglaló Hormonális Fórumest
Teljesértékű zab – alternatív példa
A legtöbben a zabot kizárólag édesség formájában szeretik fogyasztani, ami számos esetben problémás lehet…
A mentális problémák negatív hatásai gyulladásos bélbetegségben (IBD) szenvedő gyermekek és fiatal felnőttek körében
A gyulladásos bélbetegségek növelik gyermekek és fiatal felnőttek esetén egyes mentális egészségügyi zavarok kockázatát…
Újabb beszélgetésünk a Tilos Rádióban
Ismét a Tilos Rádiónál jártunk…
A hozzáadott cukor káros hatásai
A hozzáadott cukor, ezen belül példaul a natív fruktózfogyasztás káros hatásai…
A fizikailag aktív életmód összefügg a szervezet AGE szintjével.
Ebben a kutatásban ugyanazt az orvosdiagnosztikai eszközt használták, mint amivel mi is mérünk.
Háttér: A fizikai aktivitás (PA) jelentős egészségügyi előnyökkel jár, és fontos a krónikus betegségek elleni küzdelemben, amelyeket az előrehaladott glikációs végtermékek (AGE-k) emelkedett szintjével is összefüggésbe hoznak. Az AGE-k szerepet játszanak az öregedési folyamatban is. A kutatás célja az volt, hogy megvizsgáljuk a PA és az AGE-felhalmozódás közötti kapcsolatot egy általános populációban és egy krónikus betegségekben szenvedő populációban.
Módszerek: Ez a nagy létszámú keresztmetszeti vizsgálat a LifeLines projekt felnőtt résztvevőinek adatait használta fel. A résztvevők között voltak cukorbetegségben, illetve vese- és/vagy szív- és érrendszeri betegségben szenvedő alanyok is. A szöveti AGE-felhalmozódást non-invazív módon, bőr-autofluoreszcenciáját (SAF AGE) mérő AGE-Reader készülékkel (DiagnOptics) értékelték. A fizikai aktivitást kérdőív (SQUASH) segítségével értékelték.
Eredmények: 63 452 résztvevő adatait elemezték (általános népesség n = 59 177, krónikus betegség n = 4275). Az általános populáció szignifikánsan fiatalabb volt (átlag 43,58 év) és szignifikánsan alacsonyabb SAF AGE-értékkel rendelkezett a krónikus betegségben szenvedő populációhoz képest (átlagéletkor: 55,51 év, átlag SAF AGE 2,27). A krónikus betegségben szenvedők csoportjában a heti több óra mérsékelt vagy erőteljes fizikai aktivitás alacsonyabb SAF AGE-értékkel járt együtt.
Következtetés: A vizsgálat azt mutatja, hogy a PA és az AGE-felhalmozódás között fordított kapcsolat áll fenn a krónikus betegségben szenvedő populációban. A több óra mérsékelt vagy erőteljes aktivitás szignifikánsan alacsonyabb SAF AGE-értékkel jár. A több PA alacsonyabb SAF AGE-értékkel jár, még a megállapított prediktív tényezők (életkor, testtömegindex, dohányzási státusz és nem) korrigálása után is. Az eredmények segíthetnek az egészség előmozdításában és az életkor meghosszabbításában.
Forrás:van de Zande, Saskia Corine et al. “A physically active lifestyle is related to a lower level of skin autofluorescence in a large population with chronic-disease (LifeLines cohort).”Journal of sport and health science vol. 11,2 (2022): 260-265. doi:10.1016/j.jshs.2020.09.007
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!