Alacsony FODMAP bélegészség online program
Tanulj házilag fermentálni Müller Ildivel! – videó workshop
Alkalmazott táplálkozástudományi ismeretek – 2022.10.07.
Inzulinrezisztencia komplexen, de másképpen.
C-vitamin és cukorbetegség
A c-vitamin és cukorbetegség összefüggéseiről…
Bartha Ákos a Fáklya Rádióban 2. rész (podcast)
Hallgassátok az Ákossal készült podcast 2. részét a Fáklya Rádión…
Tápanyagdús nyári ebéd/vacsora + desszert recept
Amikor nagy a meleg és nincs kedvem a forró tűzhely mellett túl sokat állni…
Bartha Ákos a Fáklya Rádióban 1. rész (podcast)
Hallgassátok az Ákossal készült PODCAST 1. részét…
(a fermentált zöldségek fogyasztásának védő hatása – Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság):
Sok élelmiszer rendelkezik többek között antioxidáns hatással és úgy fest, táplálkozással enyhíthető (megelőzhető) a COVID-19. Azon országok, melyeknél alacsony a COVID-19 halálozási arány relatíve több hagyományosan fermentált élelmiszert fogyasztanak. Az EFSA kutatást folytatott annak érdekében, hogy megnézzék hogyan befolyásolja a COVID-19 halálozási arányát afermentált élelmiszerek potenciális fogyasztása.Az Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság (EFSA) Átfogó Európai Élelmiszerfogyasztási Adatbázisát használták az országok fermentált zöldség fogyasztásának a feltérképezésére, asavanyított/pácolt zöldségeket, valamint a savanyított tejet és joghurtot vizsgálták.A Johns Hopkins Egyetem Koronavírus Erőforrás Központból gyűjtötték be a COVID-19 egy főre eső halálozási országonkénti adatait. Az EuroStat adatait használták az országosszintű potenciális zavaró tényezők relevanciája kapcsán, beleértve a bruttó hazai terméket (GDP), a populáció sűrűségét (2018), a 64 évnél idősebbek számát ( 2019), a munkanélküliség arányát (2019) és az elhízottak százalékos arányát.
Az összes változót figyelembe véve – beleértve a zavaró tényezőket – a fermentált zöldségek fogyasztása statisztikailag szignifikáns eredményeket mutatott a COVID-19 országonkéntihalálozási rátája kapcsán! Minden olyan esetben, amikor az adott ország g/nap fermentált zöldség fogyasztása nőtt, a halálozási arány 35,4%-al csökkent. A kiigazítások sem módosították a pontbecslést és az eredmények így is szignifikánsak voltak.
A COVID-19 alacsonyabb halálozási aránya és a fermentált zöldségek nagyobb mértékű fogyasztása közti kapcsolat alátámasztja a korábban felállított hipotézist.
Forrás:Susana Fonseca, Ioar Rivas, Dora Romaguera, Marcos Quijal, Wienczyslawa Czarlewski,Alain Vidal, Joao Fonseca, Joan Ballester, Josep Anto, Xavier Basagana, Luis M Cunha, JeanBousquet (2020). Association between consumption of fermented vegetables and COVID-19mortality at a country level in Europe. doi: https://doi.org/10.1101/2020.07.06.20147025
Fordította: Polgár Annamária Kolléganőnk
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!