Alacsony FODMAP bélegészség online program
Tanulj házilag fermentálni Müller Ildivel! – videó workshop
Alkalmazott táplálkozástudományi továbbképzés – 2024. ősz
Gyömbéres-kurkumás karfiolkrémleves
A csípős hideg időben nagyon jól esik egy forró leves…
Hogyan együnk jót bárhányévesen?
Hogy közben a testünk és a szemünk is örül…
Álmaim(d) vegyes salátája
Fehérjeforrásként én legfőképpen szárnyast/főtt tojást javasolnék hozzá…
A rendszertelen alvási mintázatok és a cukorbetegség közötti összefüggés
Egy 84 421 fő bevonásával és 7 éves követéssel zajlott vizsgálat megállapította, hogy…
A vadhúsokból készült fogások nagyon finomak tudnak lenni és kifejezetten értékes tápanyagforrások is. Ennek ellenére sokan egyáltalán nem fogyasztanak, vagy készítenek vadhúsos ételeket. Hoztunk ma egy szarvas ragu receptet, illetve pár érdekességet a vadhúsokról!
A vadhúsok zsírtartalma viszonylag alacsony, hiszen a természetben, a saját természetes ösztöneik és ritmusuk szerint élhetik életüket. Ebből kifolyólag az állat étrendje is természetes, ezáltal hormonmentes és/vagy antibiotikum-mentes is. Ezen tényezők miatt előfordulhat, hogy nem mindig pont ugyanolyan a húsok íze vagy állaga. A vadhúsok mikrotápanyagtartalma is kiemelkedően jó, pl. vasban, B-vitaminokban, rézben, cinkben, szelénben, foszforban és magnéziumban gazdagok.
A szarvasból, őzből, vaddisznóból főzött ételeknek nagyon jól áll pl. a borókabogyó, a babérlevél, a friss rozmaring, a hagyma és fokhagyma, a vörösbor, a mustár, illetve köretként vagy ragukba belefőzve, a különböző gyökérzöldségek, gombafélék is. A nyúl már egy fokkal lágyabb ízű hús, ezért akár mediterrán jellegű fűszerezés is passzolhat (pl. bazsalikom, oregánó, kapribogyó), továbbá tejszínnel, fehérborral, alaplével is készíthetjük. A fácán és a galamb sem véletlenül kapnak helyet éttermek étlapján, hiszen isteniek megsütve és levesként is!
Hogyan és miből készítettem a szarvasragut?
A kacsazsír egyik felét felhevítjük, beletesszük a hagymát és üvegesre pároljuk. Ezután belekeverjük az angol zellert, a sárgarépát és a fokhagymát, pár percig pirítjuk, majd hozzáadjuk a babérlevelet, sózzuk és kis lángon pároljuk tovább. Egy másik, nagyobb edényben felhevítjük a kacsazsír másik felét és alaposan körbe pirítjuk a húst. Rászórjuk a rizslisztet, sózzuk, borsozzuk, alaposan elkeverjük és kb. 3 percig pirítjuk. Ekkor átszedjük a húst a zöldséges edénybe, a húst pirító edénybe pedig felforraljuk a vörösbort (vagy alaplevet), így az edényben maradt értékes ízeket nem veszítjük el. Pár perc forralás után a bort is hozzáadjuk az húshoz-zöldséghez. Végül belekeverjük a burgonyát, a nagyobb darabokra vágott sárgarépát, a petrezselymet és a pirospaprikát. Opcionálisan ekkor adhatunk még a raguhoz egy nagyobb kocka vajat is. Felöntjük még 1-2 dl langyos vízzel, lefedjük és 160 fokra előmelegített sütőben kb. 60 percig sütjük. Ha zöldbabbal készíted, akkor 40 perc után kivesszük, belekeverjük a zöldbabot is, majd lefedjük és visszatesszük.
A videón is nagyjából láthatóak a lépések:
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!