Alacsony FODMAP bélegészség online program
Tanulj házilag fermentálni Müller Ildivel! – videó workshop
AGE Mérés Szeminárium
Táplálkozás-Beállítás™: átfogó, összefoglaló Hormonális Fórumest
Teljesértékű zab – alternatív példa
A legtöbben a zabot kizárólag édesség formájában szeretik fogyasztani, ami számos esetben problémás lehet…
A mentális problémák negatív hatásai gyulladásos bélbetegségben (IBD) szenvedő gyermekek és fiatal felnőttek körében
A gyulladásos bélbetegségek növelik gyermekek és fiatal felnőttek esetén egyes mentális egészségügyi zavarok kockázatát…
Újabb beszélgetésünk a Tilos Rádióban
Ismét a Tilos Rádiónál jártunk…
A hozzáadott cukor káros hatásai
A hozzáadott cukor, ezen belül példaul a natív fruktózfogyasztás káros hatásai…
Ez a szervezetet átkapcsolja az un. „küzdj vagy menekülj/üss vagy fuss” üzemmódba, ami stimulálja a stresszhormonok termelődését, mint például a kortizol és glükagon. Ezek a hormonok lebontják a glikogént – a „szénhidrát” testben tárolt formáját – glükózzá, ami belép a vérkeringésedbe, hogy a tested gyors energiaforrásként hasznosítsa. Sajnálatosan a folyamatos stressz a stresszhormon-szinteket magasan tartja, ezzel stimulálva a tápanyagbontást (vesztést) és a vércukorszint növekedést (F). A stresszhormonok így a test inzulinrezisztenciáját is növelik, ezt hívjuk mi (Táplálkozás-Beállítás) vékony testalkat mellett szocio-pszichológiai IR-nek. Ez megakadályozza a tápanyagok tárolását és még inkább elérhetővé teszi őket a vérkeringésben, hogy energiaként hasznosulhassanak (F). Tehát a HPA-, azaz a stressztengely működése jelentősen befolyásolja ezeket a folyamatokat. Valójában számos klinikai kutatás találta úgy, hogy a stresszhormonok magas szintje csökkenti az inzulinérzékenységet (F). Ez a folyamat az őseink számára volt hasznos, akiknek extra energiára volt szüksége, hogy az életfenntartó tevékenységeiket (az életben maradást, pl. elfutni a vaddisznó elől) támogassa. Azonban korunk emberének, aki krónikus stresszhatás alatt áll (kezdve a gyulladáskeltő mozgáshiánnyal és az alvásmegvonással), mindez egészségkárosító lehet.
Az olyan tevékenységek, mint például az egészségsport, a kielégítő alvás vagy a stresszmenedzsment (megfelelő életvezetés) kiváló utak az inzulinérzékenység fokozásához a stressz-szint csökkentésén keresztül (F).
a folyamatos stressz (pszichológiai vagy biológiai) számos ponton összefüggésben áll az inzulinrezisztencia magasabb kockázatához. A relaxáció, a testmozgás és az alvás remek módszerek a stressz csökkentésére – ezeken túl a megfelelő étrendend..
Fordította: Szabó Dániel Kollégánk
Az inzulinrezisztenciáról bővebb információkhoz itt juthat:
https://taplalkozasbeallitas.hu/…/6-hetes-otthoni…/
Források:
Még nincs fiókod? Regisztrálj Most!
Vissza a Bejelentkezéshez
Örülünk, hogy itt vagy, nézz körül!
A megadott e-mail címre küldjük az ideiglenes jelszavad
Biztosan törölni szeretnéd a Profilod?
Profil törlése
Sajnáljuk hogy így döntöttél. Reméljük, hogy mihamarabb viszonlátunk
Ha időben szeretnél értesülni aktuális eseményeinkről, aktiváld havi rendezvényértesítőnket!